Ikona kamery wraz z symbolem przyciskiu rozpoczęcia transmisji na tle falujących linii

Webinarium pn. „Innowacje na HORYZONCIE. Poziomy gotowości technologicznej (TRL), czyli od idei do realizacji

24.05.2024

Dla kogo

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli sektora biznesowego i naukowego.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu spotkań informacyjnych pn. „Innowacje na HORYZONCIE”.

Celem planowanego cyklu spotkań jest zapoznanie m.in. przedsiębiorców z zasadami uczestnictwa i finansowania projektów w ramach Programu Ramowego HORYZONT Europa, a tym samym zachęcenie ich do aplikowania o środki w ogłoszonych naborach.

Drugie spotkanie będzie dotyczyć poziomów gotowości technologicznej (TRL) i ich znaczenia przy aplikowaniu o wsparcie w ramach Programu Ramowego HORYZONT Europa.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie również oferta wsparcia przedsiębiorców ze strony Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2024 roku w godz. 10:00 – 12:00 (rekrutacja do 17 czerwca 2024) organizator: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi.

W przypadku chęci wzięcia udziału w webinarium prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego wraz z niniejszą informacją. Informujemy o możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania lub innej potrzeby, którą wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w webinarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego zostanie wysłane potwierdzenie udziału. W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

Dane osobowe przetwarzane przy użyciu komunikatora Cisco Webex Meetings mogą być dostępne dla administratora tego narzędzia, który jako dostawca narzędzi umożliwiający organizację spotkań online może przetwarzać dane we własnych celach i w oparciu o inne podstawy prawne zgodnie z polityką prywatności dostępną na stronie internetowej Cisco.
Dane osobowe przetwarzane przy użyciu komunikatora mogą być przekazywane do państw trzecich, zgodnie z polityką prywatności dostawcy narzędzia wskazanej powyżej.

Formularz zgłoszeniowy

Program

 1. Poziomy Gotowości Technologicznej (TRL) jako narzędzie określania stanu zaawansowania technologicznego:
  - czym jest TRL?
  - 9 poziomów gotowości technologicznej;
  - czemu służy określanie poziomów zaawansowania technologicznego?
  - gdzie i w jakich celach określa się poziomy wg. skali TRL?
 2. Prawo własności intelektualnej w kontekście aplikowania o środki z Programu Ramowego HORYZONT Europa.
 3. Instrument STEP oraz usługa INNOPOINT – wsparcie przedsiębiorców na drodze do innowacyjności.
 4. Źródła informacji o Funduszach Europejskich. 
 5. Pytania i odpowiedzi – panel z udziałem specjalisty ds. Funduszy Europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi oraz ekspertów Horyzontalnego Punktu Kontaktowego w regionie Polska Centralna.
| -
Organizator

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi
ul. Moniuszki 7/9
90-101 Łódź 
Tel.: 42 663 31 07, 42 663 34 05, 42 291 97 60. 
e- mail: PIFE.Lodz@lodzkie.pl