Nowoczesny plakat z opisem konferencji, po prawej stronie głowa androida

Konferencja LifeLong Learning a sztuczna inteligencja: Szanse i wyzwania dla kariery zawodowej

11.04.2024

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na konferencję poświęconą tematyce "LifeLong Learning a sztuczna inteligencja: Szanse i wyzwania dla kariery zawodowej", która odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2024 roku w godzinach od 9:30 do 14:30.
Konferencja zostanie zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi i będzie miała miejsce w "Zatoce Sportu" przy al. Politechniki 10 w Łodzi.
Podczas wydarzenia czekają na Państwa wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny oraz prezentacje zastosowania AI w biznesie i nauce.
Będzie to doskonała okazja do dyskusji na temat nowych możliwości oraz wyzwań, jakie stawiają przed nami szybko rozwijające się technologie.
Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych: przedsiębiorców, studentów, pracowników naukowych, nauczycieli, doradców zawodowych, pracowników sektora rozwoju kariery ale też rodziców i inne osoby zainteresowane tą tematyką.

Zapraszamy do zapoznania się z Harmonogramem konferencji

Konferencję będzie można obejrzeć na żywo na profilach Facebook:

oraz kanałach YouTube:

A oto nasi prelegenci:
 

  • Dr inż. Magdalena Wróbel-Lachowska
    Adiunkt w Instytucie Informatyki Stosowanej na Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
    Posiada doktorat z zarządzania wiedzą w procesie kształcenia. Oprócz badania interakcji człowieka z komputerem, zajmuje się badaniami nad nowymi metodami nauczania i rozwijania kompetencji studentów. Jest członkiem grupy badawczej, która rozwija kompetencje studentów w ramach programów studiów: Human-Computer Interaction, Computer Science oraz Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe. Ponadto, pomaga rozwijać studentom i doktorantom ich kompetencje w ramach działalności w kole naukowym UbiCOMP.
  • Dr hab. Artur Modliński
    Kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją, CITAD Research Center Portugal Augmented Human Intelligence & Digital Ergonomics Italy.
    Od 2019 roku pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją. Jednocześnie jest badaczem w Międzynarodowym Centrum Badawczym (CITAD) przy Uniwersytecie Lusiada, Laboratorium Urban Sensorial w Lizbonie, Instytucie Iris Ankona w Rydze, Laboratorium Augmented Human Intelligence & Digital Ergonomics Lab przy Universita di Pavia we Włoszech, Fundacji Romualdo del Bianco we Florencji oraz Europejskiej Fundacji Rozwoju Człowieka. Jest członkiem Komitetu Sterującego Konsorcjum Naukowego Ad Astra, członkiem Komisji ds. Jakości Badań Naukowych WZ UŁ oraz Komisji Młodych Naukowców przy Rektorze UŁ. Współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Filmową w Łodzi. Współpracuje z biznesem (w tym ze start-upami) w zakresie rozwoju produktów technologicznych i ucyfrowienia organizacji.
  • Dr Dominik Skowroński
    Ekspert budowania organizacji w dobie wszechobecnej sztucznej inteligencji. Pasjonat pracy z ludźmi i możliwości wspólnego poszerzania horyzontów. Dlatego też łączy te dwie rzeczy tworząc na co dzień przestrzeń do rozwoju kompetencji managerskich w dobie AI: projektuje i prowadzi warsztaty dla ludzi biznesu oraz zajęcia na uczelniach dla studentów. Wierzy, że jako ludzie są w stanie zaprząc technologię do pracy i skupić się na tym co naprawdę w życiu ważne. Na co dzień spotykany na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie prowadzi zajęcia, a także Uniwersytecie RheinMain w Wiesbaden, Niemcy.
  • Nikodem Krawczyk - Zieliński
    Przyrodnik i futuronauta zafascynowany życiem, (nie tylko neuro-) biologicznym podłożem zachowania, oraz twórczym potencjałem nauki i sztuki. Badacz fizjologicznych podstaw pamięci, uczenia się, oraz ich zaburzeń. Obok pytań naukowych, przywiązuje wagę do tych o wymiarze społecznym oraz etycznym. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, związany kolejno z Uniwersytetem Amsterdamskim (UvA), Centrum Psychiatrii i Neurobiologii INSERM w Paryżu oraz Instytutem Nenckiego (IBD PAN) w Warszawie. Obecnie wykonuje wolny zawód, jest kuratorem oraz współtwórcą wystawy „Przyszłość jest dziś. Człowiek 2.0" w stołecznym Centrum Nauki Kopernik. Prywatnie, pasjonat fantastyki naukowej, sztucznej inteligencji.
     

Projekt „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych" jest finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności" i realizowany jest przez Województwo Łódzkie.

| -